Īsumā atgādināsim 10 masāžas terapijas ieguvumus veselībai

2024. gada 6. februāris

Atkārtošana – zināšanu māte:

“Kāpēc ķermeņa masāža ir tik svarīga kvalitatīvas dzīves sastāvdaļa?”


Masāža kopumā ir viens no senākajiem ārstniecības veidiem, kas ar pieskāriena starpniecību vairo veselību un dzīvesprieku.


Masāža ir noderīga daudzu slimību profilaksē un ārstēšanā, tā iedarbojas uz daudzām organisma sistēmām atsevišķi, kā arī uz visu ķermeni kopumā. Masāžas laikā tiek uzlabota nervu sistēmas darbība, uzlabojas ādas apasiņošana, tādējādi sekmējot ādas elpošanu. Tāpat tiek atslābināti noguruši un pārslogoti muskuļi, mazinās sāpes, uzlabojas šūnu vielmaiņas process un limfas attece. Masāža labvēlīgi ietekmē arī mugurkaula, locītavu un saišu sistēmu. 

Īsumā atgādināsim 10 masāžas terapijas ieguvumus veselībai

1.   Mazina muskuļu sāpes

 

Atšķirībā no citiem masāžas veidiem, masāža visbiežāk tiek pielietota pie dažādām saslimšanām un muskuļu sāpēm, koncentrējoties uz sāpošo vietu un konkrētu veselības problēmu. Šādu masāžu iespējams veikt gan visam ķermenim, gan slodzes skartākajām daļām – mugurai, plecu un kakla zonai, krustu un jostas daļai, kājām, rokām, utt. Tā mazina sāpes, saspringumu un spazmas, ļaujot saspringtajiem un savilktajiem muskuļiem atslābt. Palielinās muskuļu saraušanās spējas, tonuss un spēks, kā arī aizkavējas muskuļu atrofija. Tāpat tā veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas un garīgas slodzes.


2.   Masāža var uzlabot ādas stāvokli

 

Masāžas laikā āda un tās audi tiek kairināti un tas izraisa audu šķidrumu limfas un asiņu pārvietošanos, tātad tās laikā āda tiek labāk apasiņota. Tas uzlabo venozo un limfas atteci, kā arī uzlabo audu elastīgumu, ļaujot būtiski uzlabot ādas stāvokli. Āda kļūst elastīgāka, tvirtāka, tonizētāka, veselīgāka un daudz izturīgāka pret dažādiem kairinātājiem


3.   Samazina trauksmi

 

Stresa situācijas ir sastopamas ikviena cilvēka dzīvē un stress kaut kādā veidā ietekmē mūsu ikdienas dzīvi un  nervu sistēmu. Šajā gadījumā masāža ļoti palīdz, masāžas procedūra veicina pilnīgu ķermeņa atslābināšanos, kas palīdz novērst uzmanību no aktuālām problēmām un atjaunot vitālo enerģiju

4.   Uzlabo miega kvalitāti

 

Gandrīz trešdaļa no iedzīvotājiem cieš no bezmiega, labākais veids, kā atbrīvoties no tā, būs masāža. Pētījumi apstiprina, ka masāža var būtiski ietekmēt miega kvalitāti, samazinot trauksmi un fizisko diskomfortu. 

5.   Uzlabojas vielmaiņas procesi

 

 Masāžas laikā tiek aktivizēta tauku un sviedru dziedzeru darbība, palīdzot no organisma izvadīt visas sliktās vielas. Tāpēc pēc masāžas ir ieteicams daudz dzert tīru, negāzētu ūdeni, lai palīdzētu aktīvajai vielmaiņai vieglāk tikt galā ar ķermeņa attīrīšanos.

6.   Atvieglo un mazina galvassāpes

 

Visbiežākais galvassāpju iemesls ir mugurkaula kakla daļas osteohondroze. Tas bloķē normālu asins piegādi smadzenēm, kā rezultātā rodas smagas galvassāpes. Masāžas seanss palīdz aktivizēt asins plūsmu, kas rezultātā var novērst galvassāpju cēloni.


7.   Uzlabo noskaņojumu

 

Masāža palīdz atbrīvoties no vieglas formas depresijas un nomāktības, kas visbiežāk cilvēkiem rodas, iestājoties drēgnajam un lietainajam rudenim, vai ziemā, kad organismam visvairāk trūkst vitamīnu un saules gaismas. Apmeklējot masāžas seansus, iespējams uzlabot noskaņojumu un atgriezt zudušo enerģiju un dzīvesprieku.

Tāpat masāža palīdz noņemt spriedzi, atbrīvoties no dienas laikā uzkrātā stresa un trauksmes sajūtas, kā arī citiem vieglas depresijas simptomiem. Masāža pozitīvi ietekmē bioķīmiskos procesus organismā, pazeminot kortizola jeb stresa hormona līmeni – ja tas ir ilgstoši paaugstināts, rodas psihoemocionālais disbalanss, un cilvēks bieži izjūt nogurumu, nomāktību, enerģijas trūkumu un citus simptomus. Taču, pateicoties masāžai, iespējams līdzsvarot kortizola līmeni, atslābinot un uzlabojot gan fizisko, gan psiholoģisko stāvokli.

8.   Samazina sāpes vai pietūkumu pēc operācijas, vai pēc traumas

 

Maigas manipulācijas ar muskuļiem un audiem apvienojumā ar masāžas radīto relaksācijas stāvokli var paātrināt ķermeņa spēju atgūties pēc traumas vai operācijas, kā arī samazināt sāpes. Limfas plūsma tiek stimulēta vienlaikus ar muskuļu darbību. Veselīga limfas plūsma izvada ārā toksīnus un ir galvenais iemesls kādēļ samazinās tūska.

9.   Palīdz muskuļiem un locītavām

 

Masāžas ietekmē atjaunojas locītavu funkcijas un paaugstinās elastība, tāpēc to iesaka pie muskuļu, locītavu un ķermeņa balsta sistēmas saslimšanām, piemēram, radikulīts, spondiloze, mugurkaula asimetrijas, utt. Tā veicina muskuļu audu elastības atjaunošanos, tādējādi aizkavējot dažādu muskuļu problēmu rašanos un uzlabojot to darbību. Tāpat masāža mazina tūsku un aizkavē iekaisuma procesus.

10.     Masāža labvēlīgi iedarbojās uz nervu un sirds asinsvadu sistēmu

 

Masāža uz ķermeni iedarbojas kā mehānisks kairinājums, ko speciālists ar dažādiem masāžas paņēmieniem – mīcīšanu, berzēšanu, vibrācijām un citiem - raida dažādās ķermeņa vietās. Masāžas iedarbības pamatā ir humorāli reflektorie procesi, ko regulē centrālā nervu sistēma, tāpēc droši var apgalvot, ka masāža galvenokārt iedarbojas tieši uz nervu sistēmu, mazinot uzkrāto nervu saspringumu. Tas uzlabo fiziskās un arī garīgās darba spējas, un noņem psihoemocionālo spriedzi. Masāžas laikā labsajūtas signāli tiek raidīti uz nervu centriem muguras un galvas smadzenēs, tādēļ masāžai piemīt relaksējoša iedarbība. 

Tāpat tā labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, jo masāžas laikā uzlabojas asins cirkulācija un limfas plūsma, kas, savukārt, tālāk veicina šūnu atjaunošanos.

Ja sajuti, ka ir laiks parūpēties par sevi vai kādu savu tuvinieku – droši pieraksties pie kāda no Fiziocentrs speciālistiem uz masāžu šeit:

Pieteikties vizītei
IERADUMI un kā tos mainīt?
2025. gada 21. janvāris
Fizioterapija tā pat kā cita veida fiziskās aktivitātes sasniedz savu potenciālu tikai tad, kad tiek veikta ilgtermiņā. Bet kā sevi motivēt atrast laiku ikdienā, lai parūpētos par pašu svarīgāko kas mums ir - mūsu veselību?
JAUNUMS FIZIOCENTRS SKANSTES FILIĀLĒ – PILATES
2025. gada 15. janvāris
Sākot ar 2025. gada 21.janvāri Fiziocentrs klīnikā tiek piedāvātas pilašu nodarbības sertificēta fizioterapeites ALISES KOPŠTĀLES vadībā. Pieteikties var zvanot pa tālruni 25445536 (arī whatsup).
ILIOTIBIĀLĀS saites sindroms
2024. gada 6. novembris
Ja esi basketbolists, riteņbraucējs, hokejists vai skrējējs, esi starp cilvēkiem, kuri biežāk sastopas ar iliotibiālas saites radītām sāpēm. Tomēr, ne tikai konkrēta sporta veida entuziasti saskaras ar šo sindromu, ar to dzīves laikā var saskarties ikviens.
2024. gada 23. oktobris
Ja ikdienā Jūs piemeklē punktveida asa duroša vai velkoša sāpe, ko gribās spaidīt un staipīt - iespējams tas ir mūsu slavenais trigerpunkts. Uz jautājumu – kādēļ šādi trigerpunkti rodas un kā tos likvidēt – apskatīsim mūsu jaunākajā rakstā.
Kā ārstē funkcionālo skoliozi
2024. gada 7. oktobris
SITUĀCIJA: Jaunā māmiņa ierodas uz konsultāciju pie fizioterapeita sakarā ar sāpēm mugurā, izteikti kreisajā pusē. ... Diagnoze: Funkcionālā skolioze.
Sāpes pleca locītavā un biežākās traumas
2024. gada 7. augusts
Locītavas anatomiskās uzbūves dēļ, plecam ir iespējams veikt kustības 180 grādu rādiusā, bet šim plašajam kustību apjomam ir arī sava ēnas puse. Ikdienā mēs ar pleca palīdzību izpildām visparastākās kustības ar biežu atkārtojumu skaitu.
2024. gada 11. jūnijs
Dažkārt ir situācija, kad nav vienots viedoklis no ārstu puses vai pie konkrētās problēmas veikt operāciju vai ārstēt ar vingrojumu palīdzību. Fizioterapeits šādos gadījumos vienmēr ieteiks sākt ar vingrošanu. 
2024. gada 22. maijs
VIENS NO BIEŽĀK UZDOTAJIEM JAUTĀJUMIEM NO VECĀKIEM VIZĪTES LAIKĀ IR : “VAI MANAM BĒRNAM IR PLAKANAS PĒDAS UN KO MUMS DARĪT?”
2024. gada 21. maijs
Vai zini, kas ir diafragma un kādas ir tās funkcijas? Domājams, lielākā daļa ir dzirdējusi par šo muskuli, vai diafragmālo elpošanu, piemēram, kādā jogas vai elpošanas nodarbībā. Bet cik daudz zinām par šo muskuli un vai nebūtu vērtīgi iegūt papildus informāciju par svarīgāko elpošanas muskuli? Šajā rakstā centīsimies sniegt nelielu ieskatu par sekojošiem jautājumiem: 
skolioze
2024. gada 22. aprīlis
Skolioze var aktīvi attīsties bērnībā un pusaudža gados, bet, apstājoties augšanai, skoliozes izraisītā deformācija vairs strauji neprogresē. Neārstēta skolioze ar laiku var radīt pastāvīgas muguras sāpes kā arī elpošanas un sirdsdarbības traucējumus.
Vairāk ziņu
Share by: