PILATES - ārstnieciskās vingrošanas "jaunākā māsa"

websitebuilder • 2019. gada 19. novembris
“PILATES – ārstnieciskās vingrošanas jaunākā māsiņa”

Vai zināji, ka dziļās muskulatūras vājums ir biežākais iemesls mūsu muguras problēmām un sprandas savilkumiem, kas kontrolē kopējā ķermeņa stāvokļa labsajūtu. Piemēram, ja mūsu korsete jeb dziļā muskulatūra ir vāja, tā nespēj noturēt mugurkaulu un tas veic nobīdes, kas attiecīgi uzreiz ietekmē visu ķermeni. Savukārt, ja šādas korsetes īpašnieks sāk skriet vai piedalīties citos augstas intensitātes treniņos, sūdzības par muguras sāpēm nav ilgi jāgaida. 

PILATES – ir viens no visefektīvākajiem nodarbību veidiem, kas pielīdzināma ārstnieciskajai vingrošanai, tomēr tajā pat laikā ir daudz koncentrētāka tieši uz svarīgāko ķermeņa daļu – korseti un mugurkaulu.
Pilašu treniņi palīdz arī iztaisnot un izkustināt mugurkaulu, šādi nodrošinot skriemeļu kustīgumu, izlīdzina asimetriju, kas ir ļoti izplatīta, uzlabo koordināciju un līdzsvaru. Papildus, pilašu vingrojumi ir arī iekšējo orgānu masāža, kas palīdz uzlabot apasiņošanu un to pilnvērtīgu funkcionēšanu. 

Galvenie ieguvumi:
  1. Uzlabo elastību. Stiepšanās un vingrinājumu veikšana palīdz pagarināt muskuļus un palielina kustību diapazonu, uzlabojot muskuļu spēku un tonusu.
  2. Uzlabo elpošanu. Rūpīga pilašu vingrinājumu izpilde ne tikai uzlabo treniņu laikā elpošanas paradumus, bet arī uzlabo asinsriti. Ar pareizu, dziļu elpošanu asinis labāk piegādā skābekli attiecīgajiem muskuļiem un orgāniem, kas var attīrīt toksīnu ķermeni, sniegt svaigu, uzmundrinošu sajūtu un palīdzēt muskuļiem labāk atgūties.
  3. Uzlabo stāju. Neatkarīgi no ikdienas aktivitātes, neatkarīgi no tā, vai gatavojat ēdienu, tīrāt zobus, vai strādājat, pilašu vingrinājumu laikā jūs apzinātāk cenšaties ievilkt vēderu un atbrīvojat plecu daļu, novelkot tos uz leju, tādā veidā nodrošinot labu stāju un mugurkaula pareizu noturēšanu.
  4. Māca kontrolēt ķermeni gan fiziski, gan garīgi. Tas palīdz Jūsu ķermenim kontrolēt ārējos spēkus, nevis ļaut ārējiem spēkiem ietekmēt ķermeni.
  5. Nostiprina saites un uzlabo līdzsvaru. Pilates pagarina un stiprina jūsu muskuļus, uzlabojot muskuļu elastību un locītavu kustīgumu. Tas nozīmē mazāku risku vājām vai stīvām locītavām, kā arī palīdz novērst artrītu.
  6. Uzlabo aerobo izturību. Pilates palielina plaušu kapacitāti un asinsriti caur dziļo elpošanu, kas tiek veikta pie katras kustības fiziskās slodzes laikā.
Sākot ar novembri Fiziocentrs klīnikā tiek piedāvātas pilašu nodarbības sertificēta fizioterapeita vadībā - Nāc un izmēģini bez maksas:

25.11. plkst. 8:00 – vietu skaits ierobežots

28.11. plks. 19:00 – vietu skaits ierobežots

Pieteikties uz nodarbībàm var zvanot pa tàlr. 25445537 vai pieteikties vizītei spiežot šeit.

IERADUMI un kā tos mainīt?
2025. gada 21. janvāris
Fizioterapija tā pat kā cita veida fiziskās aktivitātes sasniedz savu potenciālu tikai tad, kad tiek veikta ilgtermiņā. Bet kā sevi motivēt atrast laiku ikdienā, lai parūpētos par pašu svarīgāko kas mums ir - mūsu veselību?
JAUNUMS FIZIOCENTRS SKANSTES FILIĀLĒ – PILATES
2025. gada 15. janvāris
Sākot ar 2025. gada 21.janvāri Fiziocentrs klīnikā tiek piedāvātas pilašu nodarbības sertificēta fizioterapeites ALISES KOPŠTĀLES vadībā. Pieteikties var zvanot pa tālruni 25445536 (arī whatsup).
ILIOTIBIĀLĀS saites sindroms
2024. gada 6. novembris
Ja esi basketbolists, riteņbraucējs, hokejists vai skrējējs, esi starp cilvēkiem, kuri biežāk sastopas ar iliotibiālas saites radītām sāpēm. Tomēr, ne tikai konkrēta sporta veida entuziasti saskaras ar šo sindromu, ar to dzīves laikā var saskarties ikviens.
2024. gada 23. oktobris
Ja ikdienā Jūs piemeklē punktveida asa duroša vai velkoša sāpe, ko gribās spaidīt un staipīt - iespējams tas ir mūsu slavenais trigerpunkts. Uz jautājumu – kādēļ šādi trigerpunkti rodas un kā tos likvidēt – apskatīsim mūsu jaunākajā rakstā.
Kā ārstē funkcionālo skoliozi
2024. gada 7. oktobris
SITUĀCIJA: Jaunā māmiņa ierodas uz konsultāciju pie fizioterapeita sakarā ar sāpēm mugurā, izteikti kreisajā pusē. ... Diagnoze: Funkcionālā skolioze.
Sāpes pleca locītavā un biežākās traumas
2024. gada 7. augusts
Locītavas anatomiskās uzbūves dēļ, plecam ir iespējams veikt kustības 180 grādu rādiusā, bet šim plašajam kustību apjomam ir arī sava ēnas puse. Ikdienā mēs ar pleca palīdzību izpildām visparastākās kustības ar biežu atkārtojumu skaitu.
2024. gada 11. jūnijs
Dažkārt ir situācija, kad nav vienots viedoklis no ārstu puses vai pie konkrētās problēmas veikt operāciju vai ārstēt ar vingrojumu palīdzību. Fizioterapeits šādos gadījumos vienmēr ieteiks sākt ar vingrošanu. 
2024. gada 22. maijs
VIENS NO BIEŽĀK UZDOTAJIEM JAUTĀJUMIEM NO VECĀKIEM VIZĪTES LAIKĀ IR : “VAI MANAM BĒRNAM IR PLAKANAS PĒDAS UN KO MUMS DARĪT?”
2024. gada 21. maijs
Vai zini, kas ir diafragma un kādas ir tās funkcijas? Domājams, lielākā daļa ir dzirdējusi par šo muskuli, vai diafragmālo elpošanu, piemēram, kādā jogas vai elpošanas nodarbībā. Bet cik daudz zinām par šo muskuli un vai nebūtu vērtīgi iegūt papildus informāciju par svarīgāko elpošanas muskuli? Šajā rakstā centīsimies sniegt nelielu ieskatu par sekojošiem jautājumiem: 
skolioze
2024. gada 22. aprīlis
Skolioze var aktīvi attīsties bērnībā un pusaudža gados, bet, apstājoties augšanai, skoliozes izraisītā deformācija vairs strauji neprogresē. Neārstēta skolioze ar laiku var radīt pastāvīgas muguras sāpes kā arī elpošanas un sirdsdarbības traucējumus.
Vairāk ziņu
Share by: