Kā fizioterapeits var palīdzēt cīņā ar galvassāpēm?

2023. gada 27. jūlijs

Vai zinājāt, ka galvassāpes ieņem trešo vietu starp visizplatītākajiem sāpju veidiem? Tās ir arī visbiežāk pieminētās sūdzības ģimenes ārstu kabinetos. Dažāda veida galvassāpes sastopamas gandrīz katram otrajam pasaules iedzīvotājam, bet to cēloņi un ārstēšanas metodes ir visdažādākās.


Ikdienā tikt galā ar galvassāpēm, visātrāk mums palīdz medikamenti. Bet vai tas atrisina pašu cēloni un palīdz risināt problēmu ilgtermiņā? Protams, ka nē!

 

Lai arī iemesli galvassāpēm ir visdažādākie, šoreiz apskatīsim tos, kur var palīdzēt fizioterapija vai vienkārša ārstnieciskā masāža. 

Medicīniskā teipošana

Kas tad ir spriedzes tipa galvassāpes?

 

Mūsdienu saspringtajā dzīves skrējienā nav brīnums, ja galvassāpes ir diezgan regulārs “viesis”. Ilgstoša sēdēšana pie datora, redzes pārpūle, nepareizi izpildīti sporta vingrinājumi trenažieru zālē un paralēli emocionālie faktori ir vispopulārākie iemesli šāda veida galvassāpēm. Tās parasti raksturo kā vispārēju spiedienu vai sasprindzinājumu galvas priekšpusē, sānos vai aizmugurē un bieži vien var izplatīties uz sprandu vai pat tieši otrādi – spranda var būt visa cēlonis.

Bieži par šim sajutām saka :”Man ir sajūta, ka man uzvilkta dzelzs kaska”!

 

Ar stresu un spriedzi saistītas galvassāpes ir biežas un var būt ļoti novājinošas, ietekmējot mūsu dzīves kvalitāti. Tās ne reti izraisa nogurumu, apātiju un enerģijas izsīkumu. Lai arī ir tādas galvassāpes, kuras neprasa medikamentu lietošanu, tās tik un tā liek just diskomfortu un traucē ikdienas gaitās.

 

Kā fizioterapija var palīdzēt ārstēt spriedzes galvassāpes?

 

Kā jau minēts iepriekš, daudzi spriedzes galvassāpju izraisītāji ir saistīti ar stresu, darba vidi un ergonomiku. Ilgstoša sēdēšana jebkurā pozā var radīt problēmas un saspringumu, taču pastāv korelācija starp sliktu kakla stāju un spriedzes veida galvassāpēm.

 

Pavērojiet savus kolēģus, kas strādā ar datoru vai nu pie darba galda vai vēl sliktāk – dīvānos. Pavērojiet kā viņi sēž - Galvas poza visbiežāk ir pavirzījusies uz priekšu un pleci ir uzrauti. Šādas (ilgstošas) pozas arī ir galvenais iemesls sprandu savilkumam un muskuļu saspringumam, kas tiešā veidā var izsaukt tik ļoti pazīstamo galvas “smagumu” un diskomfortu.

 

Kā tad īsti var palīdzēt fizioterapeits?

 

Pirmā palīdzība no fizioterapeita puses visbiežāk būs Ārstnieciskā masāža, kas  tūlītēji palīdz atbrīvot saspringtos muskuļus un noņemt savilkumu. Tieši fizioterapeita plašās zināšanas fizioloģijā, anatomijā, rehabilitācijā un neiroloģijā palīdz operatīvi atrast saspringuma cēloņus un sniegt atvieglojumu ārstnieciskās masāžas laikā.

 

Pēc Ārstnieciskās masāžas:

* palielinās muskuļu darba spēja, tonuss un elastība

* mazinās locītavu sāpes un stīvums

* uzlabojas asinsrite, kas savukārt atbrīvo no noguruma un nomāktības

* atslābina nervu sistēmu un atjauno ķermeņa fiziskās darba spējas

 

Kā nākamo un jau ilgtermiņa risinājumu fizioterapeits piedāvās Ārstniecisko vingrošanu vai precīzāk, vājo muskuļu stiprināšanu. Jo, kā zināms, viens no galvenajiem iemesliem – kāpēc, piemēram,  darbā ar datoru pleci virzās uz priekšu, ir tieši vāji starplāpstiņu muskuļi un saīsināti muskuļi plecu priekšpusē.

 

Lai arī ārstnieciskā masāža ir numur viens glābiņš klientiem, kas nolēmuši sevi atbrīvot no sprandu savilkuma un galvas sāpēm, tad ilgtermiņā tik un tā ir nepieciešams atrast pareizo risinājumu, lai šādu muskuļu saspringumu nepieļautu atkārtoti.

 

Ārstnieciskie vingrojumi palīdzēs:

 

·      nostiprināt vājākos muskuļus un balansu starp tiem

·      uzlabot muskuļu elastību un tonusu

·      nostiprināt iekšējo muskulatūru- vispārējās labsajūtas uzlabošanai

 

Tātad, izmantojot fizioterapijas metodes, Ārstniecisko masāžu un Specializētus vingrojumus, ir iespējams ne tikai likvidēt, bet arī nepieļaut saspringumam atgriezties mūsu ikdienā.

Apmācīts fizioterapeits palīdzēs panākt tūlītēju sāpju mazināšanu no stresa izraisītām galvassāpēm, kā arī citiem sāpju stāvokļiem vai slimībām, kas var veicināt jūsu diskomfortu. Papildus tam, fizioterapeits arī sniegs ieteikumus kā izvairīties no šādu galvassāpju un saspringuma atkārtojumu nākotnē.

Noskaidrojot, kāda veida galvassāpes ir radušās, noteikt labāko veidu, kā ar tām cīnīties!

 

Pirmās vizītes laikā pie fizioterapeita Jūs varat sagaidīt lielāko daļu no tālāk uzskaitītā:

 

*Jautājumi par sāpju simptomu veidiem un ikdienu

*Jūsu muskuļu spēka testi un stājas novērtējums

*Mērījumi attiecībā uz Jūsu plecu, kakla un citu būtisku ķermeņa daļu kustību diapazonu

*Jautājumi par iepriekš piedzīvotām traumām un rehabilitāciju

*Manuālā terapija (darbs ar rokām), lai noskaidrotu Jūsu muskuļu kustīgumu un kopējo ķermeņa stāvokli

 

Atkarībā no tā, vai jūsu fizioterapeits konstatē, ka jums ir problēmas ar stresu saistītām galvassāpēm, jūs sāksiet strādāt kopā, lai izveidotu aprūpes plānu, kas veiksmīgi sasniegs jūsu fiziskās veselības mērķus.

Ja jūsu fizioterapeita novērtējums noteiks cita veida galvassāpes, viņš Jūs nosūtīs pie cita veida veselības aprūpes speciālista vai ieteiks veikt padziļinātāku diagnostiku.

 

Piesakies jau šodien uz konsultāciju vai ārstniecisko masāžu pie mūsu speciālistiem

 

 

Izmantotie avoti:

 

Pieteikties vizītei
IERADUMI un kā tos mainīt?
2025. gada 21. janvāris
Fizioterapija tā pat kā cita veida fiziskās aktivitātes sasniedz savu potenciālu tikai tad, kad tiek veikta ilgtermiņā. Bet kā sevi motivēt atrast laiku ikdienā, lai parūpētos par pašu svarīgāko kas mums ir - mūsu veselību?
JAUNUMS FIZIOCENTRS SKANSTES FILIĀLĒ – PILATES
2025. gada 15. janvāris
Sākot ar 2025. gada 21.janvāri Fiziocentrs klīnikā tiek piedāvātas pilašu nodarbības sertificēta fizioterapeites ALISES KOPŠTĀLES vadībā. Pieteikties var zvanot pa tālruni 25445536 (arī whatsup).
ILIOTIBIĀLĀS saites sindroms
2024. gada 6. novembris
Ja esi basketbolists, riteņbraucējs, hokejists vai skrējējs, esi starp cilvēkiem, kuri biežāk sastopas ar iliotibiālas saites radītām sāpēm. Tomēr, ne tikai konkrēta sporta veida entuziasti saskaras ar šo sindromu, ar to dzīves laikā var saskarties ikviens.
2024. gada 23. oktobris
Ja ikdienā Jūs piemeklē punktveida asa duroša vai velkoša sāpe, ko gribās spaidīt un staipīt - iespējams tas ir mūsu slavenais trigerpunkts. Uz jautājumu – kādēļ šādi trigerpunkti rodas un kā tos likvidēt – apskatīsim mūsu jaunākajā rakstā.
Kā ārstē funkcionālo skoliozi
2024. gada 7. oktobris
SITUĀCIJA: Jaunā māmiņa ierodas uz konsultāciju pie fizioterapeita sakarā ar sāpēm mugurā, izteikti kreisajā pusē. ... Diagnoze: Funkcionālā skolioze.
Sāpes pleca locītavā un biežākās traumas
2024. gada 7. augusts
Locītavas anatomiskās uzbūves dēļ, plecam ir iespējams veikt kustības 180 grādu rādiusā, bet šim plašajam kustību apjomam ir arī sava ēnas puse. Ikdienā mēs ar pleca palīdzību izpildām visparastākās kustības ar biežu atkārtojumu skaitu.
2024. gada 11. jūnijs
Dažkārt ir situācija, kad nav vienots viedoklis no ārstu puses vai pie konkrētās problēmas veikt operāciju vai ārstēt ar vingrojumu palīdzību. Fizioterapeits šādos gadījumos vienmēr ieteiks sākt ar vingrošanu. 
2024. gada 22. maijs
VIENS NO BIEŽĀK UZDOTAJIEM JAUTĀJUMIEM NO VECĀKIEM VIZĪTES LAIKĀ IR : “VAI MANAM BĒRNAM IR PLAKANAS PĒDAS UN KO MUMS DARĪT?”
2024. gada 21. maijs
Vai zini, kas ir diafragma un kādas ir tās funkcijas? Domājams, lielākā daļa ir dzirdējusi par šo muskuli, vai diafragmālo elpošanu, piemēram, kādā jogas vai elpošanas nodarbībā. Bet cik daudz zinām par šo muskuli un vai nebūtu vērtīgi iegūt papildus informāciju par svarīgāko elpošanas muskuli? Šajā rakstā centīsimies sniegt nelielu ieskatu par sekojošiem jautājumiem: 
skolioze
2024. gada 22. aprīlis
Skolioze var aktīvi attīsties bērnībā un pusaudža gados, bet, apstājoties augšanai, skoliozes izraisītā deformācija vairs strauji neprogresē. Neārstēta skolioze ar laiku var radīt pastāvīgas muguras sāpes kā arī elpošanas un sirdsdarbības traucējumus.
Vairāk ziņu
Share by: