Dažkārt sāpes var būt tik novājinošas, ka ikdienas darbus paveikt ir daudz grūtāk nekā agrāk. Rodas diskomforts un aug vēlme paķert kādu tabletīti, kas ļautu atkal justies normāli. Savilkta spranda, sēžot pārāk ilgi pie datora, muguras sāpes - no pārlieku lielas slodzes; sporta vai sadzīves trauma, kas uzrodas neaicināta un izjauc ikdienas ritmu. Šīs un vēl daudzas citas ikdienas likstas, liek mums justies nomāktiem un sāpju remdēšana, lietojot medikamentus šķiet vienīgais risinājums.
Par laimi ir pierādīts, ka šo visu var risināt ar vienu no fizioterapijas metodēm – KINEZIOLOĢISKO TEIPOŠANU. Šīs “krāsainās lentas” (kā tautā mēdz viņas saukt) ir unikālas savā būtībā, jo:
Kā darbojās medicīniskā teipošana?
Kinezioloģiskā teipošana ir terapeitiska metode, kas mazina sāpes un atvieglo limfas atteci, mikroskopiski paceļot ādu. Šis “ādas pacelšanas” efekts atbrīvo traumēto vietu, noņemot no tās spiedienu un radīto diskomfortu. Teipa uzdevums ir palīdzēt ķermenim sevis dziedināšanas procesā, jo atbrīvojot traumēto vietu, tas spēj mazināt iekaisumu un liekas limfas uzkrāšanos, kas tiešā veidā ir atbildīgi par radītajām sāpēm.
Pareizi uzlīmējot šīs “krāsainās lentas” tiek labota jebkāda nepareiza mijiedarbība starp ādu, muskuļiem, locītavām un saitēm.
Teipošana darbojās arī kā sāpju receptoru bloķētājs. Sāpes spazmātiski ietekmē traumēto zonu, tāpēc vieta netiek pietiekami apasiņota un ķermenis nespēj sev palīdzēt. Savukārt, ja sāpes tiek noņemtas, asinsrite kļūst lielāka un rodas kustību brīvība, kas palīdz ķermenim pašam sevi dziedēt.
Kādi ir populārākie teipošanas veidi un ieguvumi?
Pamatojoties uz pētījumiem un gadiem ilgušo klīnisko pieredzi, teipošanas speciālisti ir atklājuši simtiem līmēšanas veidu (tehniku), kas pēc vajadzības sniedz pozitīvu efektu. Visbiežāk ar teipošanu nodarbojās fizioterapeiti, kuri veicot pacienta novērtējumu, spēj noteikt kur un kā uzlīmēt teipu , lai noņemtu diskomfortu un palīdzētu pacientam.
Ir daudz un dažādu iemeslu kad kinezioloģiskā teipošana var palīdzēt noņemt sāpes vai pat izārstēt konkrētu problēmu, tādejādi būtiski uzlabojot dzīves kvalitāti:
Adrese: Skanstes iela 25, Rīga
Darba laiks
Darbdienās: 8.00–20.00
Sestdiena: brīvs
Svētdiena: brīvs
Adrese: Bruņinieku iela 49 k-2, Rīga
Darba laiks
Darbdienās: 7.30–20.00
Sestdiena: brīvs
Svētdiena: brīvs
Ārstniecības iestādes reģistrācijas kods 0100-01357
Ārstniecības iestāde nodrošina vides pieejamību pēc Ministru kabineta noteikumiem Nr. 60, Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām.